PVC Kapı & Pencere Sistemleri

16 Haziran 2018
PVC Kapı Pencere Sistemleri

PVC NEDİR ?

PVC, yaygın deyimi ile "vinil", (poli vinil clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya dogalgaz) ile tuz'dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(ch2-ch2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çesitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır.

PVC profil üretiminde kaliteli bir profil üretilmesi için en önemli kriterlerden birisi kalıplardır. Gedizpen sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile tüm kalıplarını kendi bünyesinde üretmekte, böylelikle kullanılan çelik kalitesinden profil çekimine kadar tüm süreçleri kontrol altında tutabilmektedir.

Tuğra Yapı Metal Firması olarak Gedizpen PVC profilleri kullanmaktayız.


Günlük yaşamın vazgeçilmez maddelerinden bir tanesi hiç kuşkusuz, polimerdir. PVC (Poli Vinil Klorür), çok büyük olan bu polimer ailesinin önemli bir üyesidir ve modern bir sentetik (yapay) malzemedir. İki doğal kaynak olan petrol ve tuz’dan üretilen PVC, ticari anlamda ilk olarak gelişen plastiklerden biriydi. Günümüzde PVC, çocuk oyuncaklarından, su toplama ve dağıtma borularına, şişe ve torba yapımına, çeşitli spor malzemelere, otomobil döşemelerine ve silecek sistemlerine, pencere profillerine, pillere, elektrik izolasyon maddelerine, kablolara, kredi kartlarına, yiyecek kaplarına, kan torbası, serum tüpü, ameliyat eldiveni ve kalp kateteri gibi tıbbi malzemelere kadar modern yaşamımızda bir çok değişik uygulamalarla çok geniş kullanıma sahiptir.

Neden PVC Pencere

PVC’nin hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılmasının altında şu temel özellikleri yatmaktadır:

 • Sağlamlık ve hafiflik: Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında PVC malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. PVC’nin aşınma dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu bina ve konstrüksiyon uygulamalarında onun kullanımında çok önemli teknik avantajlardır.
 • Ateşe dayanım: PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıması nedeniyle doğal olarak zor tutuşmaktadır, yani alev alma sıcaklığı yüksektir. Yanma, ısı kaynağı kaldırılınca hemen durmaktadır. Bu özellik PVC’yi pencere, kapı, kaplama vb. uygulamaları için özellikle uygun yapmaktadır. Buna karşın ahşap malzeme kolay yanmakta ve alevi taşımaktadır.
 • Uzun ömürlülük: PVC malzemeden ürün elde etmeden önce, PVC bir dizi özel katkı maddeleriyle birleştirilir. Katkı maddeleri ürünün mekanik özelliklerini, parlaklığını, hava şartlarına dayanımını, rengini, berraklığını ve elektriksel özelliğini belirler.
 • Ekonomiklik:strong> PVC’nin hafifliği, sağlamlığı ve dizayn esnekliği bir çok uygulamada fiyat avantajı sağlar. Konstrüksiyonda kullanılan PVC bileşenler mükemmel fiyat/performans avantajları sunmaktadır. PVC, ahşap için kesin ihtiyaç olan bakım ve boya istemez. PVC dayanıklıdır, uzun süreli ve bakım istemeyen uygulamalar için çok uygundur. PVC’nin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyum ve ahşaba göre daha düşüktür.

PVC Pencerelerin Bakım ve Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

 • Öncelikle Pvc üzerindeki bantları uzun süre güneşe maruz kalmadan temizlemeliyiz. Çünkü uzun süre güneşe maruz kalan bantlar profile iyice kaynar ve sökülmesi zor bir hal alır.
 • Profile bulaşmış harç, boya benzeri maddeler hemen ama titizce kazımadan temizlenmelidir.
 • Pvc kapı ve pencereleri ağartıcı yada çözücülerle temizlememelisiniz. Temizlik için aşırı partiküllü maddelerden kaçınılmalı, krem yada sıvı temizlik malzemeleri tercih edilmelidir.
 • Çamaşır suyu kullanmak, PVC pencere çerçevesinin sararmasına yol açabileceğinden, tercih etmemelisiniz
 • PVC pencere çerçevelerini ve camları temizlerken, mikrofiber bez kullanmanız ve kurulama işlemini etkili bir şekilde yapmanız da son derece önemlidir.

Garnet

Garnet Selective Strong & Garnet Strong PVC Pencere Serisi

Pencere standardındaki kalite ve estetik anlayışını yeni bir boyuta taşımak için tasarlanan Garnet Selective Strong ve Garnet Strong Serileri, yaşam alanlarınızdaki konforu mükemmel ısı ve ses yalıtımıyla artırıyor.

Gedizpen elegance

Elegance 80 PVC Pencere Serisi

Bir pencereden istenilen performansın fazlasını sağlayan Elegance ve Elegance Selective sistemi; yalıtım, güç ve estetik kriterlerini birleştirerek kaliteyi en üst noktaya taşıyan prestijli projelerin yeni çözüm ortağıdır.

Opal 70 PVC Pencere Serisi

Opal 70 PVC Pencere Serisi

Opal 70 Serisi, standart üstü çözüm bekleyenler için yuvarlak hatları ve estetik yapısı ile pencereye sanatsal bir yorum getiriyor. Günümüzün alışılmış oval serilerden çok daha farklı ve gerçek yuvarlak hatlara sahip.

Zenia Hebeschiebe

Zenia Hebeschiebe

Zenia Hebeschiebe sistemiyle Hebeschiebe ispanyolet ve araba sistemleri kullanılabilmektedir. Böylelikle, her bir kanat 300 kg taşıma kapasitesine ulaşmaktadır. Geniş ve yüksek açıklıklara sahip bahçe, havuz ve balkon çıkışları gibi yapı detaylarında rahatlıkla kullanılabilen Zenia Hebeschiebe sistemleri,

Redonit 85 PVC Pencere Serisi

Redonit 85 PVC Pencere Serisi

REDONİT 85, PVC pencere ve profil standartlarını farklı bir boyuta taşıyan; güç, estetik, ısı ve ses yalıtımı kriterlerinde tüm gereklilikleri sağlayan prestijli projelerin standartları aşan yeni serisi.

Tuğra Yapı Metal

İletişim Bilgileri

 • Adres

  Fatih Sanayi Sitesi 2201 Ada 109/1 Sok. No:26 Turgutlu/Manisa

 • Email

  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 • Telefon

  +90 506 537 1152

Fiyat Teklifi Al

Piyasada satışa arz edilen her üründe olduğu gibi Cam Balkon, Alüminyum Doğrama, PVC Kapı Sistemleri, PVC Pencere Sistemleri, Otomatik Panjurlar, Alüminyum Korkuluk ürünlerinde de muhtelif fiyatlar olmaktadır. Alümniyum, cam, pvc vb özellik kalitelerine göre fiyatlar değişmektedir.

Üst